هولدینگ کسب و کار شهراد

پیامک

چرا باید از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

کسب و کارها همواره به دنبال شیوه‌ای برای برقراری ارتباطی موثر با مشتریان فعلی و بالقوه خود هستند؛ روشی که از نتابج خوب آن مطمئن باشند و به سادگی بتوانند آن را مدیریت کنند.

با گسترش روزافزون کاربران تلفن همراه و همچنین، پیشرفت در حوزه اینترنت، کسب و کارهای آینده نگر به دنبال راهی برای دسترسی آسان با مشتریان خود بودند. از آنجایی که تلفن همراه به تدریج به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی انسان تبدیل شد، پیامک هم به عنوان ابزاری مناسب برای ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات با آن‌ها شناخته شد.

بر اساس تحقیقات انجام‌شده در سال 2014 در بریتانیا حدود 93% از بزرگ‌سالان از یک دستگاه تلفن همراه استفاده می‌کنند و 72% از آنها نیز به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند. از سوی دیگر یکی از اصول پایه در بازاریابی، آگاهی از علاقه مشتریان و عادت‌های آن‌هاست. به این ترتیب تبلیغات پیامکی راهی ساده، آزموده شده و با قدمت زیاد برای ارتباط با مشتریانی است که به تلفن‌های همراه خود بیش از هر چیزی توجه می‌کنند.

در ایران نیز تبلیغات پیامکی موضوعی‌ست که کاملاً جا افتاده و کمتر کسب و کار بزرگی پیدا می‌شود که از تبلیغات پیامکی استفاده نکند. با این حال اوضاع بازاریابی پیامکی در ایران مانند سابق نیست و چند وقتی است که دیگر بازار داغ خود را از دست داده است. شاید بپرسید چرا؟ خب، پاسخ به این سوال دلایل متفاوتی دارد. برای مثال نبود قوانین واضح و شفاف باعث شده است که کسب‌و‌کارهای بسیاری در همان ابتدا از این ابزار ارتباطی سو استفاده کنند و کاربران تلفن همراه را زیر تبلیغات پیامکی خود بمباران کنند.

همین ارسال‌های بی‌ربط و بی اجازه باعث شد تا محاطبان ایرانی نسبت به تبلیغات پیامکی واکنش منفی داشته باشند و به محض مشاهده یک پیامک‌ تبلیغاتی در اینباکس موبایل خود به سرعت آن را حذف کنند. همچنین، بسیاری از کاربران به دلیل همین موضوع از اوپراتور تلفن همراه خود خواستند که شماره آن‌ها را در لیست سیاه پیامک‌های تبلیغاتی قرار دهد تا دیگر پیامک تبلیغاتی دریافت نکنند.

البته اشتباه نکنید، زمانی که می‌گوییم بازاریابی پیامکی مانند سابق داغ نیست منظور ما این است که اگر برای تبلیغات پیامکی خود استراتژی نداشته باشید، به این نتیجه‌گیری اشتباه می‌رسید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا هنوز باید از تبلیغات پیامکی استفاده کنید.

در تبلیغات پیامکی، هدف وسیله را توجیه نمی‌کند!

زمانی بود که نه تنها بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها با شنیدن هزینه تبلیغات پیامکی به وجد می‌آمدند و به سرعت به دنبال راه‌اندازی یک کمپین تبلیغات پیامکی بودند، بلکه مردم هم از دریافت چنین تبلیغاتی استقبال می‌کردند.

در مقایسه با بسیاری از روش‌های تبلیغاتی مانند تبلیغات محیطی، تبلیغات پیامکی هم از هزینه کمتری برخوردار است و هم برای کسب و کارهای محلی نتایج قابل قبولی را ارائه می‌دهد. تبلیغات محیطی مؤثر به خصوص در شهرهای بزرگ اگرچه می‌تواند توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند اما معایبی مانند هزینه بسیار بالا و محدودیت در پوشش منطقه جغرافیایی را به همراه دارد. همچنین، طیف مخاطبان تبلیغات محیطی به شکل تصادفی و غیرقابل انتخاب است؛ بنابراین چندان نمی‌توانید بر اساس رفتار آنها شیوه تبلیغاتی خود را کنترل کرده و معایب آن را برطرف کنید.

بسیاری از کارشناسان تبلیغات پیامکی را با ایمیل مارکتینگ مقایسه می‌کنند. این در حالی است که تبلیغات ایمیلی به ساخت قالب، طراحی گرافیکی و تنظیمات فراوانی نیاز دارد، اما تبلیغات پیامکی به راحتی در قالب 160 کاراکتر (70 کاراکتر فارسی) ساخته و ارسال می‌شود. همچنین، از طرف دیگر در تبلیغات ایمیلی خبری از ارسال تبلیغ بر اساس، سن، جنسیت، نام و علایق مشتری نیست و این امکان وجود دارد که ایمیل ارسالی در صندوق Spam قرار گرفته و هیچ‌گاه مشاهده نشود. احتمالاً بسیاری از آقایان تاکنون تبلیغات محصولات آرایشی را از طریق ایمیل خود دریافت کرده‌اند. این ایمیل‌ها بعضاً به دلیل نبود اطلاعات کافی از گیرندگان اتفاق می‌افتد.

گفته‌های بالا تماماً دلایل موثقی برای استفاده از تبلیغات پیامکی به شمار می‌آید. با این حال نکته این جاست که در سراسر جهان اولویت ارسال تبلیغات پیامکی، رضایت مخاطبان در دریافت چنین تبلیغاتی است. مخاطبان شما باید خودشان بخواهند که چنین پیامک‌هایی را دریافت کنند، در غیر این صورت ارسال پیام‌های تبلیغاتی نه تنها تاثیر منفی بر روی برند تجاری شما دارد، بلکه هزینه‌ای اضافی را به شما متحمل می‌کند.

متاسفانه در کشور ما بیشتر کسب و کارها به موضوع رضایت مخاطبان توجه نمی‌کنند و تنها قصدشان از تبلیغات پیامکی معرفی کسب و کارشان است. این در حالی است که تبلیغات پیامکی زمانی بیشترین اثرگذاری را خواهند داشت که شما به مرور خبرنامه پیامکی خود را گسترش دهید. مطمئناً فردی که به خواسته‌ی خود در خبرنامه پیامکی شما ثبت نام می‌کند، فردی است که مشتاق استفاده از خدمات و محصولات شماست و اگر از نحوه مشتری مداری شما رضایت داشته باشد، بدون معطلی برند تجاری شما را به دیگران معرفی می‌کند. احتمالاً شما هم جمله معروف هدف، وسیله را توجیه نمی‌کند را شنیده‌اید. این جمله در قبال تبلیغات پیامکی کاملاً صدق می‌کند. این که هدف شما جذب مشتری و افزایش فروش است، دلیل نمی‌شود با استفاده از هر ابزاری به سمت خواسته خود حرکت کنید.

اگرچه بازاریابی پیامکی در ایران با سواستفاده‌های متعددی روبرو شده است، اما دلیل بر این نیست که تبلیغات پیامکی کاملاً بی اثر هستند. مطمئناً اگر شما از این ابزار درست استفاده کنید و برای اهداف خود برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید، تبلیغات پیامکی ابزار مناسبی برای تبدیل کاربر به مشتری خواهند بود.

این موضوع درباره تبلیغات ایمیلی نیز صدق می‌کند. تبلیغات ایمیلی خیلی قبل‌تر از تبلیغات پیامکی توسط اسپمرها مورد سو استفاده قرار گرفتند. این موضوع باعث شد تا عده‌ای باور کنند که تبلیغات ایمیلی دیگر کاربردی ندارد. اما متاسفانه این جمله صحت ندارد. اگر شما بتوانید به درستی و اصول بازاریابی رضایت مشتریان خود را داشته باشید و کاری کنید که محاطبان خودشان با رضایت کامل ایمیل‌شان را در اختیارتان قرار دهند. مطمئناً بازخورد خوبی از این نوع تبلیغات خواهید داشت. تبلیغات پیامکی نیز دقیقاً به همین شکل است. رضایت مشتری همیشه حرف اول را می‌زند!

نرم‌افزارهای پیام رسان یا شبکه‌های اجتماعی جایگزین خدمات پیامکی نیستند، بلکه همسو با این خدمات در راستای اهداف تبلیغاتی شما حرکت می‌کنند.

10 مزیت تبلیغات پیامکی

خب، اگر با تبلیغات پیامکی آشنایی ندارید باید بدانید که این روش از تبلیغات، مزایای مهمی دارد که شاید برخی از آن‌ها کاملاً منحصربفرد باشند. در ادامه با این مزایای تبلیغات پیامکی آشنا می‌شویم:

ارسال فوری

ارسال پیامک تبلیغاتی در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی مبتنی بر وب یا ایمیل به زمان زیادی نیاز ندارد. تنها کافی است که درباره متن پیام خود تصمیم بگیرید و آن را به مشتریان خود ارسال کنید. همچنین در تبلیغات پیامکی این امکان را دارید تا با ارسال چند نوع پیامک تبلیغاتی، میزان اثرگذاری هر یک از متون را بسنجید. به این ترتیب شما می‌توانید پیشنهاد جذابی را تهیه کرده و تنها با فشار دادن یک دکمه، پیامک خود را به هزاران نفر ارسال کنید. پیامک شما در مدت کوتاهی به دست تمام مخاطبان شما خواهد رسید.

تحویل و مشاهده سریع

همانطور که گفتیم پیام‌های متنی در مدت زمان کمی به دست گیرندگان می‌رسد. بر اساس آمارهای منتشر شده میانگین زمانِ تحویل پیامک به تلفن‌های همراه کمتر از 10 ثانیه است. از سوی دیگر داده‌های محققان نشان می‌دهد که 62% از کاربران گوشی‌های هوشمند پس از بیدار شدن از خواب تلفن‌های خود را چک می‌کنند و 79% از آنها زمانی در حدود 15 دقیقه را به این کار اختصاص می‌دهند و به احتمال قوی صندوق پیام خود را نیز چک می‌کنند.

البته باز هم تاکید می‌کنم که این اتفاق زمانی می‌افتد که کاربر برای دریافت پیامکی از جانب شما رضایت داده باشد و بخواهد که پیامکی از جانب شما دریافت کند. در غیر این صورت دکمه‌ی حذف، تنها دکمه‌ای است که او میفشارد.

دریافت بازخورد سریع از مشتریان

تحقیقات نشان می‌دهد که 31% از مخاطبان با استفاده از گوشی‌های هوشمند به نظرسنجی‌های پیامکی پاسخ می‌دهند. در نتیجه برندها می‌توانند در آغاز کار با استفاده از نظرسنجی‌های پیامکی در مدت زمان کوتاهی نتایج با ارزشی دریافت کنند. این نتایج به کمپانی‌ها کمک می‌کند تا بتوانند کیفیت محصولات و سرویس‌های خود را بهبود بخشند. همچنین آنها می‌توانند با استفاده از این نتایج بفهمند که مخاطبان چه چیزی را دوست دارند و از چه چیز بیزار هستند. بر اساس برآوردها میانگین زمانی پاسخ مشتریان به نظرسنجی‌های پیامکی کمتر از 6 دقیقه است. این امکان برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان مفید است.

آیا لازم است دوباره ذکر کنم که چه نوع مخاطبانی به این پیامک‎‌ها پاسخ می‌دهند؟

نرخ تبدیل بالا

شاید بتوان گفت تبلیغات پیامکی اگر به درستی صورت گیرند، بالاترین نرخ تبدیل را دارند و کاربران گوشی‌های تلفن همراه در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی، بیشترین واکنش را به پیام‌های متنی نشان می‌دهند. هر ساله حدود 2.27 تریلیون پیامک متنی در جهان ارسال می‌شود و تنها در ایالات متحده آمریکا روزانه 6.3 بیلیون پیامک جابجا می‌شود یعنی 20 پیام به ازای هر نفر! نتیجه آنکه پیامک‌های متنی حاوی پیشنهادات ویژه و یا مشارکت در برنامه‌های مختلف 8 برابر بیش از بازاریابی و تبلیغات ایمیلی مورد توجه قرار می‌گیرد.

در ایران نیز تقریباً آمار مشابه‌ای برای ارسال پیامکی وجود دارد (یا حداقل قبل از همه گیر شدن پیام رسان‌هایی مانند تلگرام وجود داشت). توجه داشته باشید که نرخ تبدیل بیشتر بر روی مشتریان فعلی تمرکز می‌کند تا مشتریان جدید و بالقوه. برای مثال اگر شما پیامکی درباره یک محصول جدید از فروشگاه مورد علاقه‌تان دریافت کنید، مطمئناً برای خرید آن محصول اقدام می‌کنید. هم اکنون وب‌سایت‌های فروشگاهی معتبر با ارسال پیامک، کاربران علاقمند را از موجود بودن یک محصول مطلع می‌کنند.

سازگاری با انواع گوشی‌های تلفن همراه

سازگار کردن کسب و کار با تلفن‌های همراه دیگر مقوله‌ای نیست که بتوان از آن چشم‌پوشی کرد. تلفن‌های همراه سال‌هاست که در میان مردم هستند و بعید است تا ده سال آینده وسیله‌ای جایگزین آنها شود. هم اکنون تمام کمپین‌های تبلیغات دیجیتالی برای تلفن همراه بهینه سازی می‌شوند. یکی از مزایای پیامک این است که ابزار ارتباطی ساده‌ای است که با تمام گوشی‌های تلفن همراه سازگار است و بیشتر کاربران با شیوه استفاده از آن آشنا هستند؛ بنابراین دیگر لازم نیست نگران دیده نشدن تبلیغات در اثر بیگانه بودن مخاطبان با شیوه تبلیغاتی خود باشید یا این نگرانی را داشته باشید که تبلیغات‌تان به درستی به مخاطبان نشان داده نشوند.

دوستدار محیط زیست

در مقایسه با تبلیغات کاغذی و محیطی، تبلیغات پیامکی کمترین تاثیر را در آلودگی محیط زیست دارد. در حقیقت، پیامک یکی از معدود راههای ارتباطی است که هیچ ضرری به محیط زیست وارد نمی‌کند. پس اگر به دنبال شیوه‌ای پاک برای گسترش کسب و کار خود هستید تبلیغات پیامکی گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

ارتباط مستقیم با مخاطب

بسیاری از ما بدون گوشی تلفن همراه از خانه خارج نمی‌شویم. در حقیقت موبایل به طور دائم در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز همراه ماست. به جز گفتگوی مستقیم هیچ راه ارتباطی را پیدا نخواهید کرد که به اندازه تبلیغات پیامکی با مخاطبان مستقیماً در تعامل باشد.

تبلیغات پیامک قابل پیگیری است

پیگیری یکی از اصول پایه در هر کمپین تبلیغاتی است و اگر میزان اثربخشی یک ارتباط تبلیغاتی به‌درستی قابل اندازه‌گیری نباشد استفاده از آن تقریباً بیهوده است. بسیاری از سرویس‌های پیامکی گزارش دریافت پیامک توسط گیرنده را به شما ارائه می‌دهند تا مطمئن شوید که پیامک‌تان با موفقیت به دست مشتریان رسیده است.

البته اگر به دنبال رهگیری هوشمندانه‌تری هستید بد نیست بدانید برخی شرکت‌های فعال در این زمینه‌ تنها به ارائه گزارش دریافت بسنده نمی‌کنند و با قرار دادن لینک‌های کوتاه شده در متن پیامک، مشتریان را به صفحات وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود هدایت می‌کنند. همچنین شما می‌توانید با ارائه‌ی کد تخفیف به مشتریان خود، بازدهی کمپین تبلیغات پیامکی خود را به خوبی اندازه گیری کنید.

امکان شخصی‌سازی پیامک

شخصی‌سازی یک راه مناسب برای دریافت نتایج عالی از یک شیوه تبلیغاتی است. این کار در تبلیغات پیامکی می‌تواند بر اساس اطلاعاتی که از مشتریان خود نظیر نام، شغل، علاقه و میزان تحصیلات وجود دارد، به آسانی صورت می‌گیرد. خوشبختانه در این راه محدودیت چندانی ندارید و اگر با رعایت ادب و با در نظر گرفتن نیازها و علایق هر گیرنده پیامک‌ها را شخصی‌سازی کنید نتایج بسیار بهتری می‌گیرید.

به یاد داشته باشید که ایمیل یا اینباکس گوشی بسیاری از مردم مملو از پیام‌های ناخواسته و هرزنامه‌هایی است که بدون خوانده شدن پاک می‌شوند، اما مردم تنها در سرویس پیامکی کمپانی‌هایی ثبت‌نام می‌کنند که با آنها تعامل دارند. بنابراین هنگامی‌که از تبلیغات پیامکی استفاده می‌کنید اطمینان دارید که پیامتان به شخص مورد نظر رسیده و خوانده می‌شود.

شخصی سازی کمپین تبلیغات پیامکی برای افراد، تاثیر بسیار بالایی در جذب اعتماد و رضایت مشتریان شما دارد. اگر در حال حاضر از پنل اس ام اس تبلیغاتی استفاده می‌کنید، حتماً این نکته را در پیامک‌های خود لحاظ کنید و تاثیر بازدهی آن را با پیامک‌های غیر شخصی‌سازی شده مقایسه نمایید.

مقرون به‌صرفه بودن تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی نه تنها به بودجه زیادی نیاز ندارد، بلکه پس از انجام صحیح آن به‌سرعت شاهد بازگشت سرمایه خواهید بود. ارزان قیمت بودن این شیوه نباید شما را در رابطه با نتایج حاصل از آن به اشتباه بیاندازد. پیامک‌های تبلیغاتی با نرخ باز شدن (دیده شدن) 98% چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت یا روشی دیگر را جایگزین آن کرد. همچنین، در تبلیغات پیامکی شما می‌توانید با مبلغ بسیار کمی، تعداد بسیاری از مشتریان خود را هدف قرار دهید. این موضوع به این معنی است که شما با مبلغ بودجه خود می‌توانید با بیشترین تعداد مخاطب ارتباط داشته باشید.

اگر افزایش فروش و بهبود ارتباط با مشتریان از اولویت‌های شما محسوب می‌شود، اما زمان و توان مالی بالایی برای سرمایه‌گذاری در دیگر بخش‌های تبلیغات را ندارید، تبلیغات پیامکی می‌تواند برایتان ابزاری مفید، ساده و کم‌هزینه باشد.

نکاتی مهم برای موفقیت تبلیغات انبوه پیامکی

پیامکی ساده و قابل‌فهم ارسال کنید

پیامی که مخاطبان دریافت می‌کنند باید ساده و قابل فهم باشد و هیچ نکته مبهمی را در ذهن ایشان ایجاد نکند. با وجود نرخ باز کردن 98% تبلیغات پیامکی در مقایسه با نرخ 22% بازاریابی ایمیلی، بازخورد مخاطبان به میزان زیادی به مفهوم بودن پیام شما بستگی دارد.

امکان یک گفتگوی دو طرفه را فراهم کنید

پیامک به مانند یک خیابان دوطرفه است و کاربران می‌توانند به پیامک‌های شما به راحتی پاسخ دهند. ایجاد راهی برای گفتگوی آسان می‌تواند به تعهد، دلبستگی، رفع ابهام و پاسخ به سؤالات احتمالی مخاطبان منجر شود.

استفاده از تبلیغات پیامکی برای خرید و فروش حضوری

برخلاف ایمیل که اغلب به افزایش فروش آنلاین منجر می‌شود، تبلیغات پیامکی به دلیل ماهیت پرسرعت خود می‌تواند به حضور مشتریان بیشتر در فروشگاه‌های واقعی کمک کنند. از سوی دیگر، حضور مشتریان در فروشگاه تنها به خرید یک محصول خاص خلاصه نمی‌شود. مشتریان اغلب به خرید محصولات دیگر نیز علاقه نشان می‌دهند و به طور معمول سبد خرید فیزیکی این مشتریان سه برابر بیشتر از میزان خرید آنلاین آنهاست.

اجازه دهید تا مشتریان شما را انتخاب کنند

در یک کمپین تبلیغاتی رضایت مخاطبان حرف نخست را می‌زند. بنابراین اجازه دهید تا خودشان در کمپین تبلیغاتی شما ثبت‌نام کنند. این ثبت‌نام اختیاری با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. روش‌هایی مانند پر کردن یک چک باکس در هنگام یک نام‌نویسی اینترنتی و یا فرستادن یک پیامک به منظور کسب رضایت از مخاطبان برای ادامه ارسال پیامک‌های تبلیغاتی است.

در هر صورت جمع‌آوری شماره‌های بیشتر با روش‌های اخلاقی در موفقیت یک کمپین تبلیغات پیامکی بسیار مؤثر خواهد بود. افزون بر این همان‌گونه که برای مشتریان امکان ثبت‌نام اختیاری را فراهم می‌کنید، اجازه انصراف از شرکت در کمپین را نیز بدهید. این کار اگرچه در ظاهر موجب کاهش تعداد مخاطبان شما می‌شوند، اما در حقیقت از ایجاد یک موج اعتراضی در فضای حقیقی و مجازی علیه شما جلوگیری می‌کند.

مخاطبان خود را به انجام یک کاری دعوت کنید

قرار دادن Call To Action یا فراخوان به عمل، نکته مهمی در ارسال پیامک تبلیغاتی است. مشتریان شما باید بدانند که چرا پیامک شما را دریافت کرده‌اند و باید در قبال آن چه کاری انجام دهند. سعی کنید درخواست‌تان از مشتریان واضح و گوبا باشد.

به مخاطبان خود به جای جایزه، پیشنهاد دهید

اگر چند سال پیش قصد ایجاد یک کمپین تبلیغات پیامکی را داشتید شاید توصیه ما استفاده از عباراتی مانند شما برنده یک کارت هدیه شدید بود، اما امروزه چنین پیام‌هایی در دسته هرزنامه‌ها جای می‌گیرند و کمتر مخاطبی به آنها توجه می‌کند. کاربران تلفن همراه علاقه دارند تا پیامک‌هایی واقعی‌تر را دریافت کنند. چنین پیام‌هایی برخلاف تصور شما نتایج شگفت‌انگیزی به همراه دارند.

برای مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای به تازگی در قالب پیامک‌هایی کوتاه، قیمت اجناس تخفیف خورده خود را به اطلاع مردم می‌رسانند. اجناسی از برندهای معروف که واقعاً در فروشگاه موجود هستند. آنها نه کارت هدیه می‌دهند، نه اجناس بی‌کیفیت و تقلبی می‌فروشند و نه قرار است شما را در یک قرعه‌کشی بزرگ شرکت دهند، بلکه تنها کار خود را صادقانه تبلیغ می‌کنند. صداقت نوعی احترام به مشتری است!

در تبلیغات پیامکی زمان‌سنج باشید

برخی اغذیه‌فروشی‌ها با استفاده از تبلیغات پیامکی به مشتریان پیشنهاد به اصطلاح یکی بخر دوتا ببر! می‌دهند. اما حدس بزنید چه زمانی را برای ارسال آن انتخاب می‌کنند؟ حوالی بعد از ظهر، یعنی دقیقاً هنگامی که مخاطبان احتمالاً از سر کار به خانه می‌آیند!

اگر یک کتاب‌فروشی دارید زمان مناسب برای تبلیغ کتب درسی اوایل شروع هر ترم آموزشی است. چرا که دانشجویان و دانش آموزان در تعطیلات از عنوان کتب درسی ترم آینده خود باخبر نیستند. همچنین برای تبلیغ رمان‌ها و داستان‌های خود هم باید روی فصل تابستان و بهار حساب ویژه‌ای باز کنید.

به طور کلی تعیین زمان ارسال پیامک بسیار اهمیت دارد و باید با توجه به زمانِ نیاز مشتریان، تبلیغات خود را آغاز کنید. متأسفانه در ایران بسیاری از کسب و کارها این موضوع را رعایت نمی‌کنند و در نیمه‌های شب یا اوایل صبح اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌کنند. حال شما تصور کنید که مخاطبان با قیافه‌های خسته و خواب‌آلود تا چه حد به این تبلیغات توجه می‌کنند!

نتیجه‌گیری

یافتن یک استراتژی درست برای بازاریابی موفق یکی از سخت‌ترین چالش‌های صاحبان کسب و کار است. فرقی ندارد که از چه روش تبلیغاتی استفاده می‌کنید، داشتن استراتژی بازاریابی و تبلیغاتی اصلی‌ترین دلیل موفقیت کمپین تبلیغاتی شماست. تبلیغات پیامکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و نیازمند یک استراتژی قوی هستند.

شاید روزهایی بود که شما می‌توانستید با خرید یک پنل اس ام اس تبلیغاتی به بانک‌های شماره متنوع دسترسی داشته باشید (هنوز هم می‌توانید!)، اما باید بدانید که این روش از تبلیغات دیگر مانند گذشته بازدهی ندارد. در حال حاضر تعداد پیامک‌های تبلیغاتی به قدری زیاد شده است که صدای اعتراض مردم در دنیای حقیقی و مجازی بلند شده است. کمپین تبلیغات پیامکی شما باید بر اساس رضایت مشتریان ایجاد شود. همانطور که در بالا گفتیم اگر به صورت رندوم به هر شماره‌ای پیامک ارسال کنید، نباید توقع بازدهی بالا از تبلیغات‌تان را داشته باشید.

همچنین، حفظ صداقت در هنگام ارائه پیشنهادات و فراهم نمودن امکان ثبت‌نام اختیاری در جلب رضایت مشتریان تبلیغات پیامکی بسیار موثرند. با این اوصاف، اگر قصد گسترش کسب و کار خود را دارید اما زمان و توان مالیِ بالایی برای سرمایه‌گذاری در بخش تبلیغات ندارید، تبلیغات پیامکی می‌تواند ابزاری مفید، ساده و کم‌هزینه برای شما باشد.

در آخر باید گفت راه اندازی یک کمپین تبلیغات پیامکی و مدیریت آن بسیار آسان است و هر کسی از عهده آن بر می‌آید. در حقیقت باید گفت که مزیت اصلی روش‌های تبلیغاتی جدید مانند همین تبلیغات پیامکی این است که امکان هدفگیری دقیق مخاطبان را برای شما فراهم می‌کند. پس چرا شما از این امکانات نهایت استفاده را نکنید؟